Kategorie
Nowości

Zalety i korzyści płynące z instalacji fotowoltaicznej dla Twojej firmy.

Budowę instalacji fotowoltaicznej powinni rozważyć nie tylko Klienci Indywidualni, ale również każda firma zwłaszcza ta, której wydatki na zakup energii elektrycznej są znaczące. Jest to interesująca propozycja zarówno dla małych przedsiębiorstw jak i dla firm mających bardzo duży pobór energii jak np. chłodnie, sklepy spożywcze, stacje benzynowe, zakłady produkcyjne itp. Z jednej strony wykorzystanie instalacji fotowoltaicznej buduje niezależność energetyczną, z drugiej zaś zabezpiecza przed wzrostem cen energii, jednocześnie tworząc wizerunek firmy innowacyjnej i odpowiedzialnej społecznie.

Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma korzyściami, które w jasny sposób przemawiają za tym, że to właśnie Ty powinieneś stać się właścicielem swojej własnej elektrowni.

Finansowe – dzięki instalacji fotowoltaicznej oszczędzasz, a Twoja firma staje się niezależna od rosnących cen prądu. Obserwując tendencje rynkowe, a także śledząc wiadomości zauważamy, że ceny energii stale rosną. Instalacja fotowoltaiczna sprawia, że Twoja firma staje się niezależna od tych zmian. Wyprodukowana energia zostaje przeznaczona na bieżące potrzeby, zaś nadwyżki sprzedane.

Dodatkowym atutem instalacji fotowoltaicznych są rozwiązania finansowe, które obniżają koszty. O tych możliwościach napiszemy w jednym z kolejnych artykułów.

Krótki okres zwrotu inwestycji – Twoja inwestycja zwróci się w bardzo szybkim czasie. W zależności od jej wielkości okres zwrotu może stanowić 5 lub mniej lat. Obecna technologia pozwala nam na produkcję komponentów o bardzo wysokiej jakości, a zarazem tańszych i łatwiej dostępnych na rynku polskim, co w sposób zdecydowany wpływa również na cenę instalacji fotowoltaicznej czyniąc ją dostępniejszą.

Niskie koszty eksploatacji – dzięki prostocie oraz coraz lepszej technice produkcyjnej Twój system fotowoltaiczny nie wymaga specjalnego serwisowania.  Jest praktycznie bezobsługowy. Dodatkowym atutem są długie okresy gwarancyjne oraz żywotność całej instalacji.

Redukcja emisji CO2 – w trakcie produkcji energii system fotowoltaiczny nie emituje szkodliwych związków, dwutlenku węgla oraz innych gazów cieplarnianych zaś pochodząca z niego energia jest w 100% odnawialna. Korzystając z zielonej energii przyczyniasz się do ochrony środowiska zaś Twoja firma zyskuje status odpowiedzialnej społecznie.

Korelacja energetyczna – produkcja energii elektrycznej zachodzi w porze dnia, na którą przypada największe zapotrzebowanie na energię elektryczną w kraju. Dzięki temu może zostać pokryte szczytowe zapotrzebowanie na energię. Ułatwia to integrację fotowoltaiki z krajowym systemem energetycznym i odciąża elektrownie konwencjonalne.

Pełne wykorzystanie dostępnej energii – moduły fotowoltaiczne przetwarzają nie tylko promieniowanie bezpośrednie, ale także odbite i rozproszone, co sprawia, że uzyski energetyczne są wysokie. Systemy fotowoltaiczne bardzo dobrze sprawdzają się w naszym kraju, gdzie dominuje światło rozporoszone.

 

Niezależność | Oszczędność | Przyszłość
Dla firmy | Dla domu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *