Kategorie
Nowości

Program ” Mój Prąd “

„Mój Prąd” – dofinansowanie do instalacji słonecznej w Twoim domu!


Dla kogo?

„Mój prąd” to nowy program rządowy obejmujący dotacje do instalacji fotowoltaicznych, skierowany do gospodarstw domowych, a co za tym idzie  beneficjantami będą mogły zostać wyłącznie osoby fizyczne.

Ile?

Wysokość dotacji z programu ,,Mój Prąd”będzie mogła pokryć do 50% kosztów kwalifikowanych instalacji fotowoltaicznej, nie będzie jednak mogła przekroczyć 5 tys. złotych. Dotacja ma formę bezzwrotnej pomocy finansowej. Program zostanie dofinansowany z budżetu Skarbu Państwa, a kwota, jaką rząd przeznaczył na realizację założeń w nim zawartych to 1 mld złotych. Dzięki takiemu wsparciu szacuje się wzrost instalacji fotowoltaicznych w polskich domach o 200 tysięcy, co da około 1000 MW mocy w instalacjach prosumenckich.

 Kiedy?

Terminem kwalifikacji kosztów jest 23 lipca 2019. Oznacza to, że w programie może wziąć udział każda instalacja z datą sprzedaży późniejszą niż 22 lipca. Program ,,Mój Prąd’’dotyczy wyłącznie nowych instalacji i nie może dotyczyćwzrostu mocy na zamontowanej już instalacji. Dofinansowania będą przyznawane na podstawie kolejności zgłoszeń, aż do wyczerpania limitu 1 mld zł czyli 200 tys. prosumentów.

Co dalej?

W związku z ograniczonymi funduszami nie warto czekać i złożyć wniosek już dziś.

Bardzo chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące programu „Mój prąd”. Jesteśmy do dyspozycji pod numerem: +48 501 122 701.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *