Kategorie
Nowości

Program Energia Plus

Program Energia Plus to projekt rządowy, który ma pomagać w rozpowszechnianiu informacji o pozyskiwaniu energii z jej odnawialnych źródeł. Głównym założeniem Unii Europejskiej jest poprawa czystości powietrza w naszym kraju oraz dalszy rozwój gospodarczy, stąd też program Energia Plus jest idealną odpowiedzią na tę dyrektywę.

Program skierowany jest zarówno dla sektora prywatnego, jak i małych oraz średnich firm.

Jak wynika z zapowiedzi rządu, dzięki programowi Energia Plus, liczba prosumentów w Polsce jest w stanie zwiększyć się diametralnie  z kilkudziesięciu tysięcy nawet do kilkunastu milionów. Takiego potencjału fotowoltaicznego, jak na razie nie posiada żaden z Europejskich krajów z wyjątkiem Niemiec.

W Polsce pod koniec 2018 r. mieliśmy około 36 tysięcy prosumentów, a już w pierwszej połowie bieżącego roku przybyło ich ponad 8,5 tysiąca. Inwestycja w fotowoltaikę to ogromny potencjał dla małych oraz średnich firm, które chcą zmniejszyć koszty związane z wciąż wzrastającymi cenami energii elektrycznej. Projekt ma za zadanie wspierać finansowo przedsiębiorstwa zainteresowane tego typu rozwiązaniem, a także przekonać, poprzez odpowiednie szkolenia tych, którzy jeszcze mają wątpliwości co do OZE.

Bez Unijnego wsparcia trudno można by sobie wyobrazić rozwój rynku na tak ogromną skalę. Aby uzyskać więcej informacji odnośnie instalacji fotowoltaicznej, zachęcamy do kontaktu z nami. Nasz zespół wykwalifikowanych pracowników pomoże dobrać odpowiednią ofertę, oraz opracuje wspólnie z Państwem plan realizacji inwestycji. Szczegółowych informacji udzielamy w naszym biurze oraz pod numerem telefonu +48 500 122 701.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *