Kategorie
Nowości

Program „Agroenergia” – rolniku, złóż wniosek. Pomóż sobie i środowisku!

Priorytetowy program Agroenergia został zainicjowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jego celem jest kompleksowe wsparcie związane z ograniczeniem negatywnego wpływu na środowisko prowadzonych działań rolniczych, poprzez udzielenie wsparcia na inwestycje służące budowaniu samodzielności energetycznej na obszarach wiejskich.

  • DLA KOGO PROGRAM AGROENERGIA?

Program Agroenergia został stworzony dla rolników indywidualnych. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej nazwał odbiorców beneficjentami, czyli: Wyłącznie rolnicy indywidualni. Za rolnika indywidualnego uważa się osobę fizyczną będącą właścicielem, użytkownikiem wieczystym, samoistnym posiadaczem lub dzierżawcą nieruchomości rolnych, których łączna powierzchnia użytków rolnych nie przekracza 300 ha oraz co najmniej od 5 lat zamieszkałą w gminie, na obszarze której jest położona jedna z nieruchomości rolnych wchodzących  w skład gospodarstwa rolnego i prowadzącą przez ten okres osobiście to gospodarstwo.”

  • FORMY DOFINANSOWANIA:

NFOŚiGW uwzględnił dwa sposoby dofinansowań: dotacje i pożyczki. Budżet programu wynosi 200 mln złotych, z czego 80 mln zł zostanie przeznaczone na dotacje, a 120 mln zł na pożyczki (oprocentowanie pożyczki wyniesie WIBOR 3M + 50 pb,nie mniej niż 2% przy okresie finansowania nie dłuższym niż 15 lat. Kwoty pożyczki będą się wahać między 100 tys. zł, a 2 mln zł w zależności od wielkości instalacji).

Dotacje wyniosą do 40%, a pożyczki – do 100% kosztów kwalifikowanych.

 

  • JAK I KIEDY ZŁOŻYĆ WNIOSEK?

Rolniku, nie czekaj! Wniosek możesz złożyć już teraz za naszym pośrednictwem.  Nabór trwa do 20.12.2019r. lub do wyczerpania alokacji środków. Skontaktuj się z nami, pomożemy wypełnić potrzebne dokumenty! +48 501 122 701

1 odpowiedź na “Program „Agroenergia” – rolniku, złóż wniosek. Pomóż sobie i środowisku!”

dzień dobry jestem rolnikiem na ryczałcie i chciałbym złożyć wniosek na agroenergia w celu budowy instalacji fotowoltaicznej 10kw. jednak potzrebuje pomocy w wypełnieniu wniosku ,czy możecie pomóc?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *