Kategorie
Nowości

Fotowoltaika – obalamy 3 najpopularniejsze mity

W dzisiejszym artykule, obalimy najbardziej mylące przekonania związane z fotowoltaiką na przykładzie trzech powszechnie krążących mitów.

MIT 1.
Ogniwa fotowoltaiczne potrzebują pełnego słońca, aby pracować efektywnie!

Otóż nie! Jest to jeden z powszechnie krążących mitów. Pełne nasłonecznienie nie jest potrzebne do prawidłowej pracy instalacji. Faktem jest, iż im silniejsze promieniowanie słoneczne, tym więcej energii jest w stanie wyprodukować system fotowoltaiczny. Jednak jak wskazują badania, nasłonecznienie w Polsce jest w zupełności wystarczające, aby system fotowoltaiczny pracował prawidłowo przez cały rok.

MIT 2.
Fotowoltaika jest nieopłacalna, ponieważ instalacja fotowoltaiczna działa okresowo i w nierównomierny sposób gromadzi i generuje energię.

To błędne myślenie. Prawidłowo zaprojektowana i wykonana instalacja fotowoltaiczna działa przez cały rok. Stosowana w modułach fotowoltaicznych technologia pozwala również na pochłanianie  światła rozproszonego, dzięki czemu produkcja energii elektrycznej odbywa się przez cały dzień. Nadwyżki energetyczne są przekazywane do sieci. W przypadku firm następuje ich sprzedaż.

Takie wyrównanie bilansu energetycznego gwarantuje płynność pracy systemów fotowoltaicznych zarówno dla firmy jak i dla domu.

MIT 3.
Systemy fotowoltaiczne są bardzo drogie!

Ze względu na rozwój technologii instalacje fotowoltaiczne stają się coraz bardziej dostępne cenowo. Od razu po ich montażu mogą dla nas pracować wytwarzając darmową energię elektryczną. Koszt instalacji jest jednorazowy. Pamiętajmy, że obecnie stopa zwrotu to nawet poniżej pięciu lat, zaś żywotność modułów wynosi 30 lat. Jednak najważniejszą korzyścią płynącą z posiadania instalacji fotowoltaicznej jest pełna niezależność energetyczna. Prąd produkowany przez nasz system modułowy powoduje, iż jesteśmy samowystarczalni, znikają ogromne faktury za zużycie energii elektrycznej, a my możemy cieszyć się udaną inwestycją!

Jeśli chcesz przekonać się jak instalacja fotowoltaiczna może dla Ciebie pracować oraz dowiedzieć jak stać się jej właścicielem – zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *